SENSOR MEDICAL     SENSOR MEDIA

ADAM-6521

Industriel Ethernet Switch

Detaljer

ADAM-6521 og ADAM-6521S er Ethernet-switch af industriel kvalitet med en fiberoptisk port, der gør det muligt at udvide industrielle netværk hurtigt og omkostningseffektivt. ADAM-6521og ADAM-6521S har 1 fiberport og 4-RJ-45 porte. Med fiberoptik kan du forhindre, at støj interfererer med dit system og implementere transmissionsafstande på op til 15 km.

ADAM-6521 og ADAM-6521S er specielt velegnede til industrielle miljøer med Ethernet-netværksbehov som: halvlederfabrikker, lagerstyringsmiljøer, samlebånd og produktion og meget mere.

ADAM-6521 og ADAM-6521S understøtter et bredt spændingsområde på +10 ~ 30 VDC over terminalblokken og 3.000 VDC surge (EFT) beskyttelse for at beskytte den mod at blive beskadiget af overspænding. Et bredt driftstemperaturområde fra -10 til 65 ° C (14 ~ 149 ° F) gør det funktionelt i barske driftsmiljøer. 
De har også seks LED indikatorer der gør fejlfinding lettere på enhederne. Hver port har et par lysdioder, der angiver linkstatus og transmissionshastighed. Denne funktion informerer brugerne om eventuelle kollisioner, linkstatus, strømfejl og datakvitteringer til øjeblikkelig diagnose på stedet.


Konfiguration

Provides 4 x 10/100 Mbps Ethernet ports with RJ-45 connector 
Provides 1 x 100 Mbps multi/single-mode fiber port with SC/ST connector 
Supports full/half duplex flow control 
Supports Integrated Loop-up engine 
Supports MDI/MDI-X auto crossover Provides broadcast storm protection 
Supports +10 ~ 30 VDC voltage power input 
Supports 4,000 VDC Ethernet ESD protection Provides flexible mounting: DIN-rail, Wall, Stack Supports operating temperatures from -10 ~ 65° C 


Benefits

Communications Standard IEEE 802.3, 802.3u, 802.3x LAN 10/100Base-T, 100Base-FX Transmission Distance Ethernet 
Up to 100 m Multi-mode Fiber 
Up to 2 km (ADAM-6521, ADAM-6521/ST) Single-mode Fiber 
Up to 15 km (ADAM-6521S) Transmission Speed Up to 100 Mbps

Videos

Related Products

Kontakt os

Hos Sensor ECS er vi specialister.
Er du i tvivl om noget i forbindelse med et projekt?

Kontakt os, hvis du har brug for hjælp til at dit projekt lykkes.

Vi er kun et opkald væk.

Ring til os, og lad os sammen finde den optimale løsning - eller send en besked, så kontakter vi dig.
 

  +45 43 75 44 80

Send besked

Udfyld nedenstående formular såfremt du ønsker at blive kontaktet af en af vores specialister
 

Lignende produkter findes også til Media og Medical

MEDIA PRODUKTER

MEDICAL PRODUKTER